KONST / Litografier / Färglitografi 9166126
*
nr 916 6126
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Olle Bonniér (f. 1925), 58/150, signerad i trycket, bladets mått: 58x37
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:30:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 18:56:46
1
100 kr
2/10 13:50:00
2
300 kr
2/10 13:54:46
3
450 kr
4/10 17:37:33
2
450 kr
4/10 17:37:33
3
450 kr (Budbetjänt)
4/10 17:38:28
2
600 kr
5/10 21:37:40
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs mer om Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Bonniér
nr 916 6126
Olle Bonniér
(1925-2016), Sverige
Färglitografi, Olle Bonniér (f. 1925), 58/150, signerad i trycket, bladets mått: 58x37
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/9 18:56:46 | 1 | 100 kr |
| 2/10 13:50:00 | 2 | 300 kr |
| 2/10 13:54:46 | 3 | 450 kr |
| 4/10 17:37:33 | 2 | 450 kr |
| 4/10 17:37:33 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 4/10 17:38:28 | 2 | 600 kr |
| 5/10 21:37:40 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Bonniér
Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.Läs mer om Olle Bonniér
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



